İptal İade ve Cayma Hakkı

Created on 24 August, 2023Yasal Sözleşmeler • 629 views • 5 minutes read

1. ÜRÜN VEYA HİZMET SAĞLAYICI / SATICI BİLGİLERİ

Unvanı                           : GOVİVA YAZILIM LİMİTED ŞİRKETİ

Ticaret Sicil Numarası : 220842-5

Mersis Numarası         : 0396137721700001

Vergi Dairesi                 : Antalya Kurumlar

Vergi Numarası            : 396 137 72 17

Web sitesi                     : www.goviva.com.tr

E-Posta Adresi              : [email protected]

Telefon Numarası        : +90 216 606 14 16

Merkez Adresi              : Yeniköy Mah. Çiftlik Cad. Osmangazi Konakları A Blok No:12A İç Kapı No:3

Şube Adresi                  : AOSB 3. Kısım Mah. 40 Cad. No: 4 iç Kapı No: Z01 Döşemealtı/Antalya

adresinde ikamet eden kurum bundan böyle "PLATFORM veya SATICI" olarak anılacaktır.

1.2 ALICI / MÜŞTERİ / KULLANICI BİLGİLERİ

Tarih                               :

Unvanı/Adı Soyadı       :

T.C Kimlik Numarası    :

Vergi Dairesi                 :

Vergi Numarası            : 

Web sitesi                     : 

E Posta Adresi              :

Telefon Numarası        :

Adresi                            :

Adresinde ikamet eden ve PLATFORM tarafından sağlanan hizmetleri ve ürünleri kullanan veya satın alan kişiler/kurumlar bundan sonra kısaca “MÜŞTERİ / KULLANICI” olarak anılacaktır.


2. NASIL İADE BAŞVURUSU YAPILIR?

PLATFORM ilk 14 gün kısıtlı özelliklere sahip olmak üzere yazılımı test edip kullanmanız için ücretsiz kullanım hakkı verir, bu süre içerisinde sizden hizmet ücreti talep edilmez. Hizmet abonelik tarihinden itibaren ilk 14 gün içerisinde ürünleri iade edebilirsiniz. PLATFORM internet sitesinden veya PLATFORM müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek iade talebinizi iletebilirsiniz. İade edilecek ürün ve iade nedeni belirtin. Aynı üründen birden fazla satın aldıysanız iade edilecek ürün adedini de belirtiniz.


3. İADE KOŞULLARI:

Aşağıdaki mesafeli satış sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamamaktadır:

a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.

c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

d) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.

e) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.

f) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.

g) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.

h) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.

i) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler.

j) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

İade edeceğiniz ürünün, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olması gerekmektedir.

3.1. Ürünler kullanılmış, yıpranmış, yıkanmış bir şekilde bize ulaşırsa size geri göndermek zorunda kalabiliriz. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz.

3.2. İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile faturası ile beraber iade etmeniz gerekmektedir.

3.3. Tek kullanımlık ürünlerin ve hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

3.4. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) ancak ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.

3.5. Beyaz eşya (buzdolabı, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, fırınlar [gaz, elektrik, mikrodalga], set üstü ocaklar, aspiratörler, ütüler, vantilatör, ısıtıcılar, soğutucular), televizyon vb. kurulum gerektiren ürünlerin kutuları ürün tarafınıza teslim edildikten sonra yalnızca yetkili servis çalışanları tarafından açılmalıdır. Yetkili servis çalışanlarından önce ürünün kutusunun tarafınızca açılması halinde ürün garanti kapsamı dışında kalabilir.

3.6. Ürün yetkili servis çalışanları tarafından açıldıktan sonra üründe herhangi bir hasar/kusur/ayıp tespit edilmesi halinde yetkili servis çalışanlarına detaylı olarak sorunun not edildiği bir durum tespit tutanağı/servis formu/servis raporu doldurtmanız gerekir. Bu belgeyi aldıktan sonra ürünü iade etmek istemeniz halinde PLATFORM internet sitesi üzerinden müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek ürünü iade edebilirsiniz.

4. YÜRÜRLÜK

İşbu SÖZLEŞME, 2 (iki) sayfa ve 4 (dört) maddeden (varsa ekleriyle birlikte) oluşarak SÖZLEŞME maddesi 1.2 de belirtilen SÖZLEŞME TARİHİNDE, hiçbir kimsenin zorlaması veya etkisi altında kalmaksızın, kendi serbest iradeleriyle taraflarca okunup (online ortamlar dahil), kabul edilmiş ve 2 (iki) nüsha olarak imzalanmak suretiyle yürürlüğe girmiştir.